کامل Cherubin سینما نمایش کارگردانی سرمایه گذاری

کامل Cherubin: سینما نمایش کارگردانی سرمایه گذاری فیلم موج کوتاه سریال نمایش خانگی محمود فلاح

گت بلاگز اخبار پزشکی بیماری روانی همانند کوه یخ است

یک دکتر سلامت روان گفت: هر چقدر که وقت تابش فرد در معرض نور قرار گرفته، کمتر باشد زیاد مستعد افسردگی هست؛ به همین علت است که در ساعات هایی از سال که روزها کوتاه

بیماری روانی همانند کوه یخ است

بیماری روانی همانند کوه یخ است

عبارات مهم : سلامت

یک دکتر سلامت روان گفت: هر چقدر که وقت تابش فرد در معرض نور قرار گرفته، کمتر باشد زیاد مستعد افسردگی هست؛ به همین علت است که در ساعات هایی از سال که روزها کوتاه است و فرد نور کمتری می بیند احتمال افسردگی در او زیاد می شود.

هورا چیت ساز در گفت وگو با ایسنا، با بیان اینکه در گذشته ذهن و بدن را از هم جدا می دانستند، اظهار کرد: در گذشته بیماری های معنوی و جسمی را نیز بی ارتباط می دانستند، ولی در حال حاضر این گونه نیست و باید بدانیم که ذهن و بدن تاثیر متقابل بر هم دارند. هر بیماری که روح را گرفتار کند می تواند جسم را نیز درگیر کند و بالعکس.

وی افزود: باید بدانیم که یک انسان از ابعاد مختلفی تشکیل شده است است و عوامل جسمانی، هیجانی و اجتماعی همگی با هم درتعامل هستند تا بتوانند سلامت یک فرد را تضمین کنند و یا بالعکس باعث تخریب سلامت او و بروز امراض و یا ایجاد علایم و اختلالات شوند.

بیماری روانی همانند کوه یخ است

این دکتر سلامت روان با بیان اینکه جهت پیشگیری از بیماری های روانی باید به پرسشها جسمی نیز توجه شود، خاطر نشان کرد: اگر کل جامعه را به یک اقیانوس و افراد آن جامعه که مبتلا به پرسشها معنوی و روانی هستند به کوه یخ تشبیه کنیم صحیح هست، آیا که از یک بیماری معنوی تنها قله آن مشخص است.

چیت ساز تصریح کرد: البته این عنوان نه تنها در جامعه کشور عزیزمان ایران بلکه در همه جوامع همین طور است و تنها تعدادی اندکی از افرادی که بیماری های معنوی و روانی دارند آشنا شده است و تحت درمان قرار می گیرند. متاسفانه بخش وسیعی از بیماران روانی در جامعه آشنا شده است نیستند.

یک دکتر سلامت روان گفت: هر چقدر که وقت تابش فرد در معرض نور قرار گرفته، کمتر باشد زیاد مستعد افسردگی هست؛ به همین علت است که در ساعات هایی از سال که روزها کوتاه

افسردگی در زنان دو برابر است

وی ادامه داد: در میان اختلالات معنوی و روانی، افسردگی از همه مرسوم تر است و شیوع جهانی آن تقریبا در تمام دنیا یکسان هست. افسردگی می تواند علائم مختلفی داشته باشد، ولی معمولا علایم مشابهی را ایجاد می کند. فراوانی جنسی افسردگی در زنان دو برابر مردها هست.

این دکتر سلامت روان با اشاره به اینکه همین امر باعث می شود که زن های جامعه آسیب پذیرتر باشند، گفت: خلق گرفته، لذن نبردن از فعالیت هایی که قبلا لذت بخش بوده و نداشتن انگیزه در انجام کارهای روزانه از جمله مشخصه های مهم افسردگی است.

بیماری روانی همانند کوه یخ است

افسردگی خود را با بیماری های جسمی نشان می دهد

چیت ساز با بیان اینکه البته در بسیاری از مواقع ممکن است افسردگی خود را تنها با بیماری های جسمی نشان دهد، خاطر نشان کرد: سردرد، بدن درد، دردهای استخوانی، دردهای گوارشی و معده درد از جمله بیماری های جسمی اند که نشان می دهد فرد مبتلا به افسردگی شده است هست. میان دردهای روان- تنی سردرد مرسوم ترین آنها است.

یک دکتر سلامت روان گفت: هر چقدر که وقت تابش فرد در معرض نور قرار گرفته، کمتر باشد زیاد مستعد افسردگی هست؛ به همین علت است که در ساعات هایی از سال که روزها کوتاه

وی ادامه داد: در صورتی که تعداد اعضای بیشتری از بدن دچار دردهای بی علت شود می توان زیاد دانست که فرد مبتلا به افسردگی شده است هست. هم چنین کم کردن تمرکز، فراموش کاری در صورتی که هنوز سن فرد به سن ابتلای آلزایمر نرسیده است و تغییرات خواب و اشتها چه زیاد کردن و یا کم کردن از دیگر علایم مبتلا شدن به افسردگی هست. کم کردن میل جنسی، کم کردن انرژی و جنبش پذیری از طریق خشم و پرخاشگری از دیگر نشانه های مبتلا شدن به افسردگی است.

چیت ساز خاطر نشان کرد: از دیگر نشانه های مبتلا شدن به افسردگی این است که فرد میل به زیادی به مصرف مواد قندی و کربوهیدرات ها دارد. هم چنین در این حالت انعطاف پذیری فرد نسبت به مسایل اطرافش کم شده است و نسبت به نادیده گرفته شدن از سوی اطرافیان حساس تر می شود. در این حالت فرد نیاز دارد که دیگران به طور دائم او را تایید کنند.

بیماری روانی همانند کوه یخ است

افراد وسواسی زیاد در معرض افسردگی هستند

وی ادامه داد: در بیماری های روانی زمینه ژنتیکی فرد نیز موثر است و بعضی از افراد افسردگی مزاجی دارند. این گونه افراد بسیار کار می کنند، فشار کاری اطرافیان را به دوش می کشند و همواره تلاش دارند به دقیق ترین شکل ممکن و به طور وسواسی کارها را انجام دهند. این شاخصه ها افراد را مستعد بیماری معنوی و افسردگی می کند.

این دکتر سلامت روان گفت: زمینه های ژنتیکی و سرعت کشف بیماری در روند درمان موثر هست. بسیاری از موارد، فرد افسرده باید شیوه و سبک زندگی خود را جهت رهایی از بیماری عوض کردن دهد. رژیم غذایی خوب و ورزش بیش از آنچه به نظر می رسد در درمان افسردگی موثر است.

چیت ساز با اشاره به اینکه تابش نور خورشید به بدن و در معرض آفتاب قرار گرفتن از راهکارهای درمان افسردگی هست، ادامه داد: هرچه فرد مدت وقت کمتری در برابر خورشید قرار گرفته باشد احتمال مبتلا شدن به افسردگی در او زیاد هست. به همین علت است که در ایامی از سال که روزها کوتاه است و فرد نور کمتری می بیند احتمال افسردگی در او زیاد می شود.

وی ادامه داد: جهت نمونه نوجوان هایی که جهت کنکور درس می خوانند، از اتاق بیرون نمی آیند، در اتاق خود هستند و نور کمتری می بینند زیاد در معرض افسردگی قرار دارند؛ به همین خاطر بعضی اوقات روان پزشکان با نور درمانی اقدام به مقابله با افسردگی می کنند.

واژه های کلیدی: سلامت | بیماری | افسردگی | مبتلا شدن | اخبار پزشکی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs